Víno

Vína z najsevernejších slovenských vinohradníckych honov…

CABERNET SAUVIGNON

Víno je sýtočervenej farby s rubínovými odleskami v menisku. Vo vôni nás prekvapí prezreté drobné lesné ovocie, neskôr aj trocha vanilky. V chuti sa ovocný vnem znásobuje a zanecháva príjemnú sviežu stopu na jazyku. Vo víne je jasne čitateľná aj prítomnosť sladkého drievka. Pri ďalších dúškoch prichádzajú aj tabakové vnemy, ktoré v celkovom kontexte pôsobia pikantne.

FRANKOVKA MODRÁ

Víno intenzívnej rubínovej farby. Transparentný buket obsahuje čerešňové tóny, ktorým sekunduje višňa. Zretie v dubových sudoch obohatilo buket o škoricové nuansy, čo vínu pridáva na komplexnosti. Podobne sa prejavuje prítomnosť čerešní a škorice v chuti. Tiež je možné zaznamenať jemné stopy vanilky. Telo vína je príjemne guľaté bez pichľavých vnemov.

SAUVIGNON

Iskrivé víno žltozelenej farby. Medovo-lúčna vôňa pripomína slnečné letné podvečery. Chuť je plná a veľmi rafinovaná. Poskytuje celé spektrum vnemov od medového plastu, prezretej hrušky až po bylinkové pikantné dochute.

CHARDONNAY

Víno reduktívnej žltozelenej farby s veľmi intenzívnym buketom. Spočiatku biele ríbezle a jahodové listy, neskoršie sa víno otvorí a začína dominovať grep a broskyne. Chuť je plná grapegruitu čo tvorí svieže ovocité víno. Príjemne sú zakomponované kyseliny v správnom množstve. Dochuť vína je pikantná a veľmi dlhá so štipkou zázvoru.

RIZLING VLAŠSKÝ

„Zlatý“ rizlinček má v poháriku farbu bieleho zlata. V bukete potom dominujú florálne a so stúpajúcou teplotou aj medové tóny. Pokračuje vyvážená a harmonická chuť a záver zaobstará jemný horkastý chvostík. Víno so zrecím potenciálom 2-4 roky.

FRANKOVKA MODRÁ rosé

Víno lososovej farby, ako to už u frankovky býva. Príjemná vôňa obsahuje stopy malín a bielych ríbezlí. Chuť je svieža s ovocnými tónmi a pikantným záverom. Úlohou tohto vína je letné večerné osvieženie. Vychutnávame ho aj bez gastronomických špecialít.